Filtry / HD /  Hoya HD UV

    Hoya

Opis produktu

UV HD - Filtry wykonane są z 8 warstw, które transmitują do 99.35% światła.Nowe hartowane szkło wykorzystane w filtrach HD jest czterokrotnie twardsze od szkła tradycyjnego dzięki czemu są one bardziej odporne na zarysowania.

Wykonane z hartowanego szkła (stąd oznaczenie HD) wykazują czterokrotnie większą wytrzymałością niż szkło tradycyjne.  strona producenta.


W serii HD pojawią się dwa rodzaje filtrów – UV oraz polaryzacyjne kołowe. Oba typy o rozmiarach od 52 do 82 mm. Polskie ceny produktów nie są jeszcze znane. W USA filtr Hoya HD UV kosztuje od około 56 dolarów (52mm) do 123 dolarów (82mm). Natomiast zakup filtra polaryzacyjnego HD to koszt  od 104 do 285 dolarów.


Filtr ultrafioletowy absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące często do pogorszenia ostrości i kontrastu zdjęć wykonywanych w terenie.
Filtry HOYA UV HD są czterokrotnie odporniejsze na rozbicie i na wszelkie inne uszkodzenia mechaniczne (np. zarysowanie). Nowe ośmiowarstwowe powłoki przeciwodblaskowe gwarantują przepuszczalność 99,35% światła widzialnego o długości fali między 400 a 700nm. Warstwy nakładane są w bardzo wysokiej temperaturze, co gwarantuje ich ponadprzeciętną trwałość. Skład chemiczny powłoki zewnętrznej został tak dobrany, że jest ona odporna
na tłuszcz. Dzięki temu wszelkie odciski palców i inne plamy są o wiele łatwiejsze
do usunięcia.
Do zamontowania szkła w pierścieniach zastosowano zupełnie nową technologię wprasowywania pod wysokim ciśnieniem.

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII

Hoya HD CIR-PL

Hoya CIR-PL HRT

HOYA Protector HD

HOYA FILTR UV (0) seria HD Digital